Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

3
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Czytali temat:
Magdalena Grzelak weltschmerz (3145 niezalogowanych)
8929 Postów
Maniak
shrek84251 napisał: Dobrze gadasz chlopie.
Dla przykładu:.

GŁUPIO PISZE JEDEN a drugi powtarza jak Papuga , na dodatek daje Bzdurne Przykłady , oraz Ośmiesza własną Żonę , pisząc iż jest tłuk organizacyjny ... !!! .
---
Nigdzie nie pisałem by 18 latek szedł na studia !!! , tylko BY PO ZASADNICZEJ SZEDŁ DO TECHNIKUM ...!!! .
Skoro jest tak dobry organizacyjnie w swoim zawodzie , że już ma swój warsztat ... !!! .
---
Bez technikum , będzie zawsze tylko zwykłym ROBOLEM !!! ,nawet w własnym zakładzie .
Po technikum Kierunkowym , będzie osobą niezależną i WYKSZTAŁCONĄ i każdy będzie się z Nim Liczył w jego zawodzie . Mało tego jeżeli zechce , to sam będzie mógł mieć uczniów i czerpać darmową Kasę , za przyuczanie do zawodu ... !!! .
---
RÓŻNICA ... myślę , że zasadnicza ... !!! .
---
Teraz co do wyższego wykształcenia ... !!!
To że ktoś kończy studia z Paskiem , nie oznacza równorzędności w samoorganizacji poza Uczelnią i odwrotnie .
---
Mam bliskiego znajomego , który na Studiach , nie był nawet Orłem Niskich Lotów .
A język obcy , zaczął się dopiero poważnie uczyć po studiach , za własne zarobione pieniądze , ponieważ miał marną pracę z tym co wyniósł z zaliczenia na Indeks .
---
Jednak Organizacyjnie jest prawie bez zarzutu i co prawda , nie przebiera w Ofertach , jednak pracę ma cały czas na takim stanowisku , do jakiego Studia Go Przygotowały ... !!! .
---
A jako ciekawostkę podam taką anegdotkę .
---
Do Kopalni Miedzi na Elektryka , starał się dwa miesiące , za standardową stawkę dla Inżyniera .
Po pół roku stwierdził , że to nie dla Niego Praca pod ziemią ...! .
I znalazł sobie Inną Firmę w innym Miejscu na Powierzchni ...
Gdy składał wymówienie z pracy, koledzy z Biura pukali się w głowę , robiąc znaczące kółka .
Jednak Nikt z nich nie wiedział iż w Nowej Firmie , ma niezależne stanowisko z dwukrotnie wyższą pensją niż w kopalni ...
A gość jest zaledwie DWA LATA PO STUDIACH ... i też Magister tyle , że również Inżynier ... ! .
---
Jak się chce , to góry można przenosić , a jak nie , to magister pracuje w knajpie na zmywaku !!!
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
42 Posty
Ewa Nazwisko
(jellyfishek)
Nowicjusz
Gabriel.
Mam syna w Technikum

Jak je ukończy będzie miał 20 lat
następnie by uzyskać tytuł inżyniera kolejne 4 lata plus ok 30 - 50 tyś zł. (tak, bezpłatne studia w Polsce, będzie cud jak się zmieści w 10tyś zł rocznie !)

po Technikum dostanie pracę za ... 2500zł (brutto) na rękę to jakieś ... 1800zł
pokój w czasie studiów - 1000, bilet miesięczny 150, jedzenie 300. Zostanie mu 350zł miesięcznie by uskładać na książki, buty, kurtkę, okulary i te studia bo wiesz bezpłatne to one z teorii.
Praca pn -pt, szkoła so - nd. Luzzz na szczęście są długie weekendy i święta

Skończy studia - dostanie lepszą pracę 7000zł brutto (4900 netto) Ale jebut wpadł w prób podatkowy na koniec roku dołożyć musi do zaliczki na podatek ... netto topnieje o kilka stówek.

wynajął mieszkanie nie pokoik i płaci teraz 2000zł za mieszkanie.
Inne koszty: rata za komputer, jedzenie, miesięczny, - jakieś 1000zł
zostaje mu 1900zł jest zajebiście.

Odkłada na mieszkanie. Metr mieszkania kosztuje dom.money.pl/ceny-nieruchomosci/,c,365,2,1.html średnio w Polsce: 5000zł (kupuje mieszkanie tam gdzie ma pracę)

spoko tylko 3 miesiące musi odkładać na jeden metr.
Upolował dziewoję, ma mój syn już 30 latek. Od 6 lat zarabia 7 tysięcy miesięcznie- odłożył: 136000zł czyli na nie całe 30 metrów mieszkania.
Bierze kredyt -
planuje dziecko
może dwoje.
mieszkanie więc minimum 60 mkw. = 300 000zł ale ma wkład własny połowę więc luzik
Jego kobieta też pracuje więc kredyt lekko się spłaca.
Ma 40 lat właśnie zarobił na mieszkanie, ma dziecko, postanowił kupić auto.
Odkłada więc kolejne 5 lat i śmiga fajną furką.

Zajebiście co ?
Tylko powiedz mi kto w Polsce zarabia taką kasę zaraz po technikum albo po studiach i jeszcze ma pracę ! ?
NIE WIELU !

zwróć uwagę. Nic mu się nie stało, nie miał wypadku, nie zachorował. Nie miał nieplanowanych wydatków, nie imprezował, nie podróżował....

Młodzi którzy mają trochę oleju w głowie już siedzą za granicą. To samo wykształcenie a warunki życia inne
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
3026 Postów
Eliza K
(Elise)
Maniak
jellyfishek napisał:
Młodzi którzy mają trochę oleju w głowie już siedzą za granicą. To samo wykształcenie a warunki życia inne
Pod warunkiem, ze dostana prace w swoim zawodzie. Wiekszosc jakby nie bylo nie dostaje.
Przyjdziesz, to zobaczysz ilu magistrow podciera dzieciom tylki w przedszkolach lub lata na mopie, lub tlucze mlotkim na budowie.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
5815 Postów
pati muzia
(patim)
Maniak
a w Polsce siedzi w pampersach na kasie w Tesco
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
8929 Postów
Maniak
jellyfishek napisał:Gabriel.
Mam syna w Technikum
Jak je ukończy będzie miał 20 lat
następnie by uzyskać tytuł inżyniera kolejne 4 lata plus ok 30 - 50 tyś zł. (tak, bezpłatne studia w Polsce, będzie cud jak się zmieści w 10tyś zł rocznie !)
po Technikum dostanie pracę za ... 2500zł (brutto) na rękę to jakieś ... 1800zł
pokój w czasie studiów - 1000, bilet miesięczny 150, jedzenie 300. Zostanie mu 350zł miesięcznie by uskładać na książki, buty, kurtkę, okulary i te studia bo wiesz bezpłatne to one z teorii.
Praca pn -pt, szkoła so - nd. Luzzz na szczęście są długie weekendy i święta
Skończy studia - dostanie lepszą pracę 7000zł brutto (4900 netto) Ale jebut wpadł w prób podatkowy na koniec roku dołożyć musi do zaliczki na podatek ... netto topnieje o kilka stówek.
wynajął mieszkanie nie pokoik i płaci teraz 2000zł za mieszkanie.
Inne koszty: rata za komputer, jedzenie, miesięczny, - jakieś 1000zł
zostaje mu 1900zł jest zajebiście.
Odkłada na mieszkanie. Metr mieszkania kosztuje dom.money.pl/ceny-nieruchomosci/,c,365,2,1.html średnio w Polsce: 5000zł (kupuje mieszkanie tam gdzie ma pracę)
spoko tylko 3 miesiące musi odkładać na jeden metr.
Upolował dziewoję, ma mój syn już 30 latek. Od 6 lat zarabia 7 tysięcy miesięcznie- odłożył: 136000zł czyli na nie całe 30 metrów mieszkania.
Bierze kredyt -
planuje dziecko
może dwoje.
mieszkanie więc minimum 60 mkw. = 300 000zł ale ma wkład własny połowę więc luzik
Jego kobieta też pracuje więc kredyt lekko się spłaca.
Ma 40 lat właśnie zarobił na mieszkanie, ma dziecko, postanowił kupić auto.
Odkłada więc kolejne 5 lat i śmiga fajną furką.
Zajebiście co ?
Tylko powiedz mi kto w Polsce zarabia taką kasę zaraz po technikum albo po studiach i jeszcze ma pracę ! ?
NIE WIELU !
zwróć uwagę. Nic mu się nie stało, nie miał wypadku, nie zachorował. Nie miał nieplanowanych wydatków, nie imprezował, nie podróżował....
Młodzi którzy mają trochę oleju w głowie już siedzą za granicą. To samo wykształcenie a warunki życia inne

I znowu słowotok nic nie znaczących zdań z twojej strony ...
---
Ty masz jakiś problem ? .
---
Powinnaś zacząć pisać książki , łatwo ci to Idzie .
---
---
Zabrałaś głos jednak nie na temat , mało tego , wypociłaś ten Elaborat , a nie pokwapiłaś się nawet ,by dokładnie przeczytać i przeanalizować to co zostało już zamieszczone .
---
DLATEGO tak Dla PRZYPOMNIENIA ... .
---
Ja proponowałem Technikum ... KONKRETNEJ Osobie , która MIMO młodego wieku , Ma Już własny Warsztat ...!!! i pieniądze które zarabia , ładuje w sprzęt a nie na wódkę i dziewczyny !!! ./tak wynika z opisu/ ...
---
A ty pieprzysz od rzeczy , dając nielogiczny przykład ... niemniej w niektórych kręgach społecznych , całkiem realny ... .
---
Z jakichś przyczyn , zachłysnęłaś się zagranicą i piejesz peany na Jej temat ...
---
Dla Ochłodzenia twoich zapędów ...
---W NORGE ... Studia też są "DARMOWE" a jednak studenci , zaciągają kredyty studenckie , które później spłacają TRZYDZIEŚCI LAT ...!!! .
Dobrze
Dużo by pisać ... co i tak nie zmieni nić w twoim toku myślenia ...
---
Przyjedź skosztuj tego Norge Miodu , a nóż widelec salaterka ...
Świąteczne Pozdrowienia
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
638 Postów

(WilhelmTell82)
Wyjadacz
Temat zbedny bo i tak wiadomo ze 18-latek tylko palcem po mapie moze jezdzic i swoje marzenia tutaj opowiadac,bez znajomosci i doswiadczenia = zero szans na powodzenie takie sa realia a nie teoria
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok